article image

Tabletki odchudzające – skuteczne?

Redakcja

2016-07-26 11:21:33

brak komentarzy

Z każdej strony otaczają nas producenci tabletek na odchudzanie, którzy obiecują redukcję tkanki tłuszczowej nawet o 30 procent. Dzięki suplementom w miesiąc możemy stracić od kilku do kilkunastu kilogramów. W głowie zapala nam się jednak czerwona lampka: jeżeli tabletki odchudzające są tak skuteczne, dlaczego dookoła tyle osób zmaga się z nadwagą?

Należy pamiętać, że suplementy są jedynie wsparciem racjonalnej diety. Nie możemy oczekiwać, że będą skuteczne, jeśli łykamy je w przerwie między zajadaniem się hamburgerem i popijaniem colą. To bardzo ważne, żeby nie wierzyć bezgranicznie w „diety cud”, bo nic, co przynosi spektakularne efekty – nie przychodzi łatwo. Trzeba zacząć wymagać od siebie, a potem wymagać od suplementów.
Tabletki odchudzające dzielą się na cztery typy:

a) środki hamujące apetyt – ich działanie polega na pęcznieniu w żołądku, dając tym samym poczucie sytości. Nie jesteśmy głodni, nie podjadamy, a więc chudniemy.
b) spalacze tłuszczu – działają dwojako: spalają tłuszcz i zwiększają termogenezę. Są to najczęściej suplementy zawierające pokrzywę indyjską i jej ekstrakty.
c) preparaty oczyszczające – działają na bazie roślin moczopędnych (zielona herbata, brzoza, szypułki wiśni czy jesion) i prowadzą do wypłukiwania wody z organizmu.
d) preparaty na płaski brzuch – tego typu suplementy działają głównie na wzdęcia. Zawierają błonnik i składniki mineralne. Niestety, nie działają na spalanie tkanki tłuszczowej – po prostu redukują problemy związane z dyskomfortem w okolicy brzucha.

Pokrzywa indyjska

Postanowiliśmy poświęcić jej osobny akapit, gdyż można ją nazwać odkryciem ostatnich czasów. Powszechnie było wiadomo, że forskolina, która jest w niej zawarta, jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Dopiero niedawno zbadano jednak jej wpływ na proces odchudzania. Okazało się, że obniża poziom wchłaniania cukru do krwi i zwiększa proces termogenezy. W ten sposób organizm musi korzystać ze swoich magazynów, czyli właśnie tkanki tłuszczowej. I dzięki temu chudniemy.

Najpopularniejszym produktem na rynku, który zawiera pokrzywę indyjską jest Forskolin. Ma on najwyższe stężenie substancji dostępne w suplementach. Więcej o nim można poczytać na stronie producenta.


Dodaj komentarz


Brak Komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie