article image

Naturalne odchudzanie z Forskolinem

Redakcja

2016-07-26 11:09:26

brak komentarzy

„Pokrzywa indyjska odchudza”, „zbawienne działanie azjatyckiego dobrodziejstwa”, „pokrzywa indyjska w kapsułkach” – czytamy na forach internetowych, w których aż roi się od artykułów dotyczących nowego sposobu na szybkie odchudzanie. Podobno tracimy kilogramy bez efektu yo-yo, a składniki wszystkich suplementów, które zawierają pokrzywę indyjską są w stu procentach naturalne. Czy naprawdę na odchudzanie najlepsza jest ta konkretna roślina? Naturalne odchudzanie z Forskolinem – czy to naprawdę działa? Zapytaliśmy o to dietetyka – Joannę Stefanowską.

Dlaczego pokrzywę indyjską uważa się za przełom w odchudzaniu?
J.S.: Pokrzywa indyjska jest odkryciem ostatnich czasów, gdyż wcześniejsze suplementy diety ograniczały się przede wszystkim do witamin i minerałów, które uzupełniały nasze ubytki w podstawowej diecie. Ich działanie koncentrowało się przede wszystkim na pęcznieniu w żołądku i dawaniu nam poczucia sytości. Jeden z najlepszych produktów z pokrzywą indyjską, jakim jest Forskolin, działa inaczej. Aktywne substancje zawarte w kapsule obniżaja poziom wchłanianego cukru do krwi, regulują procesy metaboliczne. Dlatego właśnie nie jest aż tak istotne równoległe stosowanie restrykcyjnych diet i intensywnych ćwiczeń w domu czy na siłowni.

Co znajduje się w składzie Forskolinu?
J.S.: W składzie odnajdujemy przede wszystkim ekstrakt z pokrzywy indyjskiej, morwy białej, yaconu, zielonej kawy, która jest tutaj substancją pomocniczą. Dalej garcinia cambogia, przyśpieszająca metabolizm i usuwająca zbędne produkty przemiany materii. Oczywiście najważniejsza jest obecność pokrzywy indyjskiej. W przypadku Forskolinu mamy jej najwyższe stężenie.

Jak działa Forskolin?
J.S.: Forskolin jest w 100% naturalnym produktem, co potwierdzają liczne działania kliniczne, którym miałam możliwość się przyglądać. Jego głównym zadaniem jest obniżenie wchłanianie cukrów, dzięki czemu organizm musi korzystać ze swoich zapasów, pod którymi kryje się zbędna tkanka tłuszczowa. Wpływa więc to pozytywnie na naszą przemianę metaboliczną.

Czy w przypadku Forskolinu musimy być przygotowani na efekt yo-yo?
J.S: Uczestniczyłam w badaniach, których celem jest sprawdzenie czy po odstawieniu Forskolinu będzie następował efekt yo-yo. Na chwilę obecną nie mogę dużo zdradzić, bo kończymy sporządzanie szczegółowego raportu, jednak nie muszą Państwo się obawiać – Forskolin nie powoduje efektu yo-yo.

Dziękuję za rozmowę.


Dodaj komentarz


Brak Komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie