article image

Jak szybko schudnąć w tydzień

Redakcja

2016-07-26 11:15:45

brak komentarzy

Każdy dzień jest dla nas katorgą, gdy jedyne o czym myślimy to nasza waga. Unikamy luster, bo nie jesteśmy w stanie przyglądać się swojemu odbiciu. Jeszcze gorzej, gdyż już za tydzień czeka nas ważne spotkanie lub ślub siostry. Trzeba będzie wcisnąć się w sukienkę kupioną kilka miesięcy (kilka obiadów) wcześniej. Co zrobić, żeby dobrze wyglądać? Jak szybko schudnąć w tydzień? Już za chwilę powiemy Ci co musisz zrobić!

Tydzień bez słodyczy i słonych przekąsek

Nie ma opcji, żebyś schudnął bez odstawienia odkładających się w postaci tkanki tłuszczowej słodyczy. Może będzie to szok dla Twojego organizmu, ale musisz pożegnać się z łakociami i pójść dalej.

Dlaczego nie?
Słodycze mają tzw. „zły cukier”, czyli sacharozę. Nie odnajdziemy w niej witamin i minerałów, tak więc dostarczamy organizmowi pustych kalorii. Sacharoza jest uważana za jeden z najbardziej niekorzystnych dla zdrowia węglowodanów. Powoduje nie tylko otyłość, lecz także hiperglicerydemię, czyli zbyt duże stężenie trójglicerydów we krwi, choroby serca i miażdżycę naczyń krwionośnych.

Jak to zrobić?
Po pierwsze: planuj posiłki. Dzięki temu wiesz co jesz i unikasz jedzenia, które „wpadło Ci w ręce”, bo tak podpowiedział Ci głodujący żołądek. Cukier spożywczy zamień na fruktozę, czyli cukier znajdujący się w owocach. Dzień zaczynaj od obfitego, pełnowartościowego śniadania. W ten sposób unikniesz napadu „wilczego głodu”, a organizm, który dopiero co wybudził się z kilkugodzinnej drzemki – lepiej przyswaja posiłki. Jedz pięć posiłków dziennie w małych ilościach, a trzygodzinnym odstępem czasowym.

Woda każdego dnia

Nasz organizm składa się w 70% z wody. Woda nie jest składnikiem energetycznym, ale umożliwia przemianę pożywienia w energię, jest termoregulatorem. Nie zawiera kalorii, więc możemy pić ją cały czas, bez obaw, że przybędzie nam po niej kilka zbędnych kilogramów. Szczególnie, że alkohol i kawa mogą doprowadzić do utraty wody w organizmie, którą trzeba na bieżąco uzupełniać.

UWAGA! Pamiętajmy jednak, aby ograniczyć spożycie wody gazowanej i napojów gazowanych, gdyż rozciągają ściany żołądka i przedwcześnie hamują pragnienie.

Forskolin dwa razy dziennie

Nie schudniesz w tak krótkim czasie bez odpowiedniego suplementu diety. Najbardziej polecamy produkty, w których składzie możemy odnaleźć pokrzywę indyjską. Jednym z nich jest preparat Forskolin, który jest bardzo silnym antyoksydantem. Zwalcza więc wolne rodniki, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Jednak co najważniejsze – obniża poziom wchłaniania cukru do krwi, dzięki czemu organizm musi korzystać ze zgromadzonych zapasów, czyli tkanki tłuszczowej.


Dodaj komentarz


Brak Komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie